Ізраїль роками шпигував на іранських об’єктах, перш ніж завдати удару – The Times

Джерело: The Jerusalem Post з посилання на The Times

Ізраїльські шпигуни таємно роками збирали розвідувальну інформацію про ракетну та ядерну програму Ірану, перш ніж завдати удару у червні.

Розвідувальні дані про прискорену програму ядерних розробок Тегерана свідчать, що Ізраїль почав готуватися до нападу на Іран ще в 2010 році. За словами джерела в розвідці, Ізраїль роками стежив за кількома об’єктами у Фордо, Натанзі й Ісфахані, Тегерані та в інших місцях через агентів розвідки. Співрозмовник зазначив, що агенти Моссаду в Ірані відвідали кожну майстерню і завод, склавши докладні мапи, за якими пізніше було завдано ударів.

Зокрема, ізраїльська розвідка проникла, атакувала і знищила об’єкт в Ісфагані, об’єкти для розрахунків і лабораторій в Нур і Могде, військовий об’єкт Шаріаті і великий ангар в Шахід Мейсамі, де вироблялася вибухівка, що використовується для випробування ядерної зброї, та інші матеріали.

Документи також свідчать про проникнення агентів Моссаду в штаб-квартиру Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР) і на ядерні об’єкти, такі як Санджаріан, де, за даними Ізраїлю, розроблялися компоненти для створення ядерної зброї. До кінця 2024 року Іран перейшов від дослідницької стадії озброєння до створення передової вибухової і радіаційної систем, проведення експериментів і створення ядерного потенціалу “протягом декількох тижнів”, йдеться в документах.

Згідно з документами, Іран мав намір виробляти десятки ракет класу “земля-земля” великої дальності щомісяця, тобто до 1 000 ракет на рік, і мав на меті створити запас із 8000 ракет. За оцінками експертів, Іран розпочав війну, маючи від 2000 до 2500 балістичних ракет.

“Десятки місць і об’єктів, атакованих за останні два тижні, в тому числі військовий комплекс Парчін за 30 км на південний схід від Тегерана, а також об’єкти наведення, навігації і управління ракетами і виробництва боєголовок і двигунів, необхідних для польоту ракет, свідчать про складну систему збору інформації, на створення якої пішли десятиліття”, – йдеться в матеріалі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони. 

OSZAR »