Поліція утримувала журналіста hromadske протягом кількох годин

Джерело: hromadske

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

Спершу до нього підійшов поліціянт із нібито “опитуванням громадян”, згодом з’явився ще один і провів поверхневий обшук. На запитання, чому це роблять при “опитуванні громадян”, поліціянти відповіли, що хтось їм повідомив, що журналіст нібито знімає на відео стратегічні об’єкти.

Журналіст показав посвідчення й пояснив, що раніше того дня документував пересування публічної особи. Попри це, його повезли до відділку на Прорізній. Там вимагали дозвіл на огляд телефону.

Я відмовився й очікував на адвоката. При відсутності оперуповноваженої, поліціянти повідомили, що телефон можуть відібрати надовго. Я спитав, чи це погроза, на що мені відповіли, що це інформаційна довідка, – розповів Коцюбинський.

Адвокатка Анастасія Бурковська зазначила, що відповідно до закону дії журналіста не можуть бути підставою для затримання, обшуку чи вилучення його техніки.

Поліція не складала протоколу про затримання, втім, обмежувала пересування журналіста. Лише після прибуття адвоката його відпустили. Правоохоронці заявили, що реагували на повідомлення про “підозрілу особу”. Жодних інших зйомок журналіст того дня не проводив.

До нас звернувся перехожий та повідомив, що чоловік фотографує будівлю та поряд припарковані авто… Ми звернулися до чоловіка надати документи для перевірки, втім він відмовився їх предʼявити. Тож його доправили до районного відділу, де згодом він повідомив, що є працівником одного з медіа та робив зйомку для новини. Також на місце журналіст викликав адвоката. Ми перебували поряд і очікували на прибуття правозахисника. Надалі працівники районного управління поліції зʼясували всі обставини, опитали працівника медіа, після чого він покинув територіальний підрозділ, – пояснили у пресслужбі поліції.

Журналісти hromadske звернулися до команди міністерки із запитанням, чи могла зйомка вплинути на інцидент із поліцією. Там відповіли, що поліцію не викликали.

За даними журналістського розслідування, Стефанішина користується квартирою, котра належить її матері, але не вказала це у своїй декларації. Її службове авто зафіксували на виїзді з ЖК “Львівська площа”.

Згодом міністерка у коментарі визнала, що тимчасово користується батьківською квартирою, і пообіцяла вказати це в наступній декларації.

  • Громадська рада при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова закликала парламент не допустити ліквідації комітету. Раніше така ідея пролунала у фракції “Слуга народу”.
  • Верховна Рада 19 червня проголосувала постанову щодо створення Тимчасової слідчої комісії, котра займеться розслідуванням випадків корупції у правоохоронних та судових органах.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.

На Херсонщині російські окупанти вбили однорічного малюка та поранили його прабабусю. 

Громадяни РФ різко зацікавились нерухомістю у Сполучених Штатах після того, як президентом США знову став Дональд Трамп.

Європейський суд з прав людини виніс два рішення проти Росії щодо порушень прав людини під час війни проти України, а також збиття рейсу MH17 в липні 2014 року.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

OSZAR »